cxv

Zabawa

Dzieci w wieku przedszkolnym powinny mieć czas przede wszystkim na zabawę. Poprzez tę formę aktywności mały człowiek rozwija wszystkie zdolności, tj. od manualnych po społeczne. Zabawa to czas beztroski, kiedy dziecko powinno mieć szansę na swobodne wyrażanie własnych potrzeb i emocji, bez stawiania zakazów typu: „nie brudź”, „nie śmieć”, „odłóż to na miejsce” itd.

Dobre maniery

Emocje i maniery, czyli savoirvivre dla dzieci. W naszym przedszkolu dużą wagę przywiązujemy do zasad dobrego wychowania, które wdrążone w jak najmłodszym wieku pomogą dzieciom funkcjonować w dalszym dorosłym życiu…. 

 

Sport i rekreacja

Jesteśmy przedszkolem  preferującym sport, rekreację oraz aktywny styl życia, a jednocześnie nastawionym na twórczy rozwój dziecka. Basen, Jiu jitsu to sposób na zahartowanie kilkulatka, na poprawę jego koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz wzmocnienie układu mięśniowego.

Poszukiwacze Przygód

Podczas realizacji tego projektu przedszkolaki będą miały okazję przekonać się, że każdy z nas jest inny, ale dlatego każdy z nas jest wyjątkowy.

Książka jest dobra na wszystko…

Czytaj więcej

W dobie komputerów i internetu ludzie zapominają o tym, co pobudza ich wyobraźnię i daje głęboką wiedzę. Zatracają własną tożsamość, stając się tylko biernymi obserwatorami telewizyjnego bądź komputerowego przekazu. Nie zauważają tego, co powinno stać się dla nich najdroższym przyjacielem – KSIĄŻKI.

Leśne dzieci.

Skakanie w błocie, wspinanie się na drzewa i budowanie szałasów. Leśne zabawy zapewnią naszym pociechom dzieciństwo, jakiego sami chcielibyśmy doświadczać i o które coraz trudniej w sterylnych i pełnych pośpiechu miastach.

Spotkania z ciekawymi ludźmi.

Spotkania z ciekawymi ludźmi – przedstawicielami różnych zawodów. Wycieczki tematyczne do różnych zakładów pracy. W okresie przedszkolnym dzieci charakteryzuje wzmożona aktywność poznawcza, wyrażana silną potrzebą intelektualnych wrażeń, dużym napięciem emocjonalnym i koniecznością działania jako …

Ceramika

Zajęcia artystyczne to duża frajda, ale przede wszystkim to niezły zestaw ćwiczeń dla naszego mózgu. W wieku przedszkolnym rozwija się intensywnie układ nerwowy i każde dodatkowe bodźce stymulują go do szybszego rozwoju.

Nadchodzące Wydarzenia

Mar
27
wt
całodniowy Dzień Teatru @ Bajkowy Domek, ul. Kolejowa 6
Dzień Teatru @ Bajkowy Domek, ul. Kolejowa 6
Mar 27 całodniowy
Dzień Teatru @ Bajkowy Domek, ul. Kolejowa 6 | Mikołajki | warmińsko-mazurskie | Polska
Międzynarodowy Dzień Teatru przypada 27 marca. Celem tego święta jest promowanie instytucji teatralnych oraz ukazanie roli teatru w kształtowaniu wrażliwości na sztukę. To świetna okazja, aby naświetlić dzieciom różnicę pomiędzy teatrem a kinem oraz ukazać...
Mar
31
sob
całodniowy Wielkanoc @ Bajkowy Domek, ul. Kolejowa 6
Wielkanoc @ Bajkowy Domek, ul. Kolejowa 6
Mar 31 całodniowy
Wielkanoc @ Bajkowy Domek, ul. Kolejowa 6 | Mikołajki | warmińsko-mazurskie | Polska
Wielkanoc to ruchome święto, które zazwyczaj przypada pod koniec marca bądź w pierwszej połowie kwietnia. To jedno z najważniejszych świąt chrześcijańskich, obchodzone na pamiątkę śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Pierwszy dzień świąt to Wielka Niedziela...

Aktualności

Wyróżnienia

Kliknij na miniaturkę, aby zobaczyć wszystkie.