Apteczne czary,

Taal Zanim przedszkolaki wybrały się do najstarszej w Mikołajkach Apteki Lucyny Kaniak, zostały wprowadzone one przez panią Parzych w świat początków medycyny, sporządzania lekarstw i ziołolecznictwa. Poznały, jak wyglądają i co oznaczają symbole farmaceutów – kielich Higiei i laska Eskulapa oraz jaką rolę w życiu ludzi odgrywał dawniej aptekarz.

Čair Następnie udały się do mikołajskiej apteki na spotkanie z panią Lucyną Kaniak. Przyjrzały się pracy farmaceuty, udało im się też zajrzeć do magazynu leków, które są skrzętnie segregowane alfabetycznie w specjalnej szafie z licznymi szufladkami. Obejrzały stare przyrządy, które były potrzebne dawniej do sporządzania leków: wagę, moździerz, pojemniki na leki. Największą frajdę sprawiło dzieciom samodzielne przyrządzenie odżywczego bogatego w witaminy kremu do rąk, który zabrały ze sobą oraz tabletki witaminowej Vibovit, którą spożyły na miejscu!

https://www.paysgrandbrianconnais.fr/3470-dtf48274-vivastreet-rencontre-remplacer-par-quoi.html Ponadto zmierzono im ciśnienie a pani Kaniak na koniec spotkania obdarowała dzieci zdrowymi lizakami. Nawet padający deszcz podczas powrotu do przedszkola nie zepsuł dobrego nastroju przedszkolakom.

Tremembé Dziękujemy pani Kaniak za wspaniałe zainteresowanie dzieci zawodem farmaceuty!

Leave a comment