Nasza Misja

biella bakecaincontrii Radosne, pełne ciepła, twórcze dzieciństwo jest tym, co warunkuje wszystkie nasze późniejsze sukcesy, porażki i dokonania.

Wurzen Wiemy jak ważne są pierwsze lata, kiedy dziecko w grupie przedszkolnej nawiązuje pierwsze przyjaźnie, uczy się rozróżniać kształty, kolory i czy zdobywa kolejne umiejętności: ruchowe, manualne lub społeczne – oczywiście jednocześnie doskonale się przy tym bawiąc!

Austria Ponadto nauczyciele w codziennej pracy postępują tak, aby dzieci czuły się akceptowane i bezpieczne. Starają się tworzyć im warunki do harmonijnego rozwoju oraz stawania się coraz bardziej samodzielnymi. Dążą do wszechstronnego rozwoju dziecka, wyrównują szanse edukacyjne, przygotowują dzieci do podjęcia nauki w szkole podstawowej. Nasze Panie wspierają działania twórcze dzieci i rozwijają ich zdolności, umożliwiając prezentowanie dokonań i osiągnięć na forum przedszkola i środowiska lokalnego. Przedszkolaki uczą się również zasad właściwego zachowania, dzięki obowiązującego je Kodeksu Przedszkolaka.

Bedford „Uczymy się wyzwalać swoje zdolności poprzez posługiwanie się różnorodnymi sposobami ekspresji; aktywnością plastyczną, muzyczną, słowną, ruchową i teatralną. Uczymy się dbać o siebie i środowisko, w którym mamy żyć. Uczymy się dbać o tradycję, w której wyrośliśmy. Uczymy się tolerancji wobec siebie i innych.”

Każde dziecko jest indywidualnością i jest dla nas ważne. Chcemy aby czuło się tu akceptowane i bezpieczne. Stworzymy warunki do harmonijnego rozwoju, samodzielności, zdobywania wiedzy i umiejętności, otwartości na zmiany. Dziecko otrzyma tutaj własny klucz do zdobywania wiedzy a nauczyciel pomoże mu otwierać kolejne drzwi otaczającego świata.