Opis zajęć dodatkowych

Recommended Reading Wiek przedszkolny to wyjątkowy czas dla dziecka i rodzica. To czas, kiedy dzieci są naturalnie wszystkiego ciekawe a w naszym przedszkolu staramy się tę ciekawość otaczającego świata dodatkowo rozbudzać i rozwijać poprzez różnorodną ofertę zajęć dodatkowych. Zajęcia te są uzupełnieniem realizowanej przez placówkę podstawy programowej. Nasi wychowankowie otrzymują bogatą ofertę zajęć z rytmiki, ceramiki, sportowo- rekreacyjnych, zajęć na basenie w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach oraz z języka angielskiego. Niech dzieci wykorzystają swój czas w przedszkolu do poznawania świata, próbowania różnych aktywności i sprawdzania się w różnych rolach! To pomoże im rozwinąć własne zainteresowania.

http://desenvolvevale.com.br/?karasiya=memes-para-namorar-comigo&e45=33 Na rytmice dzieci bawią się w rytm muzyki granej na żywo przez panią Marzenę Dymercką z Mrągowa oraz pod jej okiem uczą się różnych układów tanecznych.

http://chocolatebergamo.it/?pricher=incontri-a-viterbo&ba8=b8 Zajęcia z ceramiki prowadzone przez panią Annę Zaborowską są okazją nie tylko do dodatkowych ćwiczeń usprawniających małe rączki i przygotowujących je do prawidłowego pisania czy innych czynności manipulacyjnych, ale przede wszystkim rozbudzają w dzieciach chęć tworzenia.

Kundiān O zdrowy styl życia i sprawność naszych pociech dbamy poprzez codzienną gimnastykę, od których zaczynają się zajęcia dydaktyczne w każdej grupie oraz realizując program zajęć sportowo –rekreacyjnych prowadzonych przez pana Marka Terlika. Dzieci nie tylko ćwiczą pod okiem instruktora ale również poprzez zabawę poznają zasady bezpieczeństwa i uczą się odpowiednich zachowań w razie niebezpieczeństw typu: pożar, atak psa, łamiący się lód. Co roku w okolicach stycznia dzieci mają możliwość zaprezentowania na forum Mikołajek swoich umiejętności na uroczystości z okazji organizowanych egzaminów na pas jujitsu.

Świetną zabawą i jednoczesną nauką pokonywania lęku przed wodą są zajęcia na basenie prowadzone przez instruktorkę – panią Ewę Dobrucką. Dzieci oswajają się z wodą, ale także pod opieką wychowawczyń trenują większą samodzielność w zakresie ubierania się, przebierania, dbania o swoje rzeczy i przestrzegania zasad panujących na pływalni.

Wachlarz zajęć dodatkowych zamykają codziennie prowadzone zajęcia z języka angielskiego. W naszym przedszkolu dzieci poznają dwa języki obce. Język niemiecki jest językiem obowiązkowym i realizowanym w ramach podstawy programowej dla przedszkoli. Dzieci bawiąc się uczą się m.in. przedstawiać się, nazywać członków rodziny, zabawki, kolory, zwierzęta, środki spożywcze i liczyć. Ponadto dzieci poznają piosenki, rymowanki, wyliczanki, które łatwo wpadają do ucha i pomagają ćwiczyć wymowę. Język angielski jest językiem dodatkowym prowadzonym w oparciu o „Program powszechnej dwujęzyczności w żłobku, przedszkolu i domu”. W grupie Elfy, do której uczęszczają najmłodsi, zajęcia odbywają się przy pomocy programu „Baby Beetles”, zaś w pozostałych grupach jest to program „Tom and Keri”. Zgodnie z założeniami obu programów, lekcje odbywają się codziennie.