„Dzieci lasu”

Skakanie w błocie, wspinanie się na drzewa i budowanie szałasów. Leśne zabawy zapewnią naszym pociechom dzieciństwo, jakiego sami chcielibyśmy doświadczać i o które coraz trudniej w sterylnych i pełnych pośpiechu czasach.

Dlatego też, co jakiś czas wybieramy się z dziećmi na wyprawę do lasu, na łąkę, gdzieś z dala od ulic,  samochodów i …dajemy im czas i przestrzeń. Więcej nic nie potrzeba. Już po chwili  leśne przedszkolaki budują wieże z patyków, drogi z liści, tworzą domino z kamieni, ćwiczą slalom między pniakami. Ktoś znajdzie żabę, ktoś inny chrząszcza… zabawa trwa!

„Dzieci lasu” są pewne siebie, odważne i samodzielne. Są też zdrowsze niż dzieci, które nie doświadczają leśnej edukacji. Problem z wysokim poziomem hałasu, tak dokuczliwy w tradycyjnym przedszkolu, w leśnym przedszkolu nie istnieje. Komfort pracy opiekunów zabawy i nauki dzieci jest nieoceniony. W otoczeniu przyrody dzieci zastanawiają się, zadają pytania, wyruszają w podróż w głąb siebie. Przedszkole ,,Bajkowy Domek” promuje zdrowy tryb życia, kreatywny ruch, śpiew, śmiech, życzliwość, elastyczność, pozytywne myślenie, uważność, prostotę, współczucie, wdzięczność, hojność i szacunek dla systemu ekologicznego ziemi.

Leave a comment