Inspiracje miesiąca luty.

Luty to ostatni zimowy miesiąc. Powoli topnieją śnieg i lód a za sprawą Walentynek serca ludzi stają się gorętsze. Nic nie może się równać z temperaturą uczuć rodziców i dzieci. Miłość rodzicielska i bezwarunkowa miłość dziecięca są jedyne i niepowtarzalne. Pielęgnujmy te uczucia! Najlepszym na to sposobem jest wspólne spędzony czas. Zachęcamy Was, drodzy Rodzice do wspólnych działań w lutowe weekendy i podajemy Wam garść propozycji:

1. Co zamiast oglądania telewizji? Pędem do biblioteki po świetne lektury dla przedszkolaków na wieczór. Polecamy serię „Basia” Z. Staneckiej i „Alberta Albertsona” G. Bergström!
2. A może wspólne wyklejanie plasteliną lub malowanie palcem w farbie walentynkowych serc? Niech to będzie pretekst do rozmów o uczuciach, jakie drzemią w małym człowieku. Może opowie wtedy, jakiego koloru jest jego miłość, smutek, złość czy strach?
3. Zabawa w rzucanie piłką i dokańczanie zdań: Cieszy mnie kiedy…/ Nie znoszę…/ Smutno mi gdy…/ Marzę o…/ Lubię kiedy…/ Boję się gdy…
4. A gdy już opadniesz się z sił, drogi Rodzicu, to zamiast setnych smreków itp. proponujemy odcinki z serii „Czytanie przed spaniem” w TVP ABC i na ich stronie internetowej lub na kanale youtube. Doskonale uczą koncentracji i rozumienia ze słuchu!

UDANYCH WEEKENDÓW!

Leave a comment