Leśne dzieci

Skakanie w błocie, wspinanie się na drzewa i budowanie szałasów. Leśne zabawy zapewnią naszym pociechom dzieciństwo, jakiego sami chcielibyśmy doświadczać i o które coraz trudniej w sterylnych i pełnych pośpiechu miastach.

W czwartek dzieci z naszego przedszkola odwiedziły Stację Terenową Wydziału Biologi U.W. w Urwitałcie, żeby swobodnie pobiegać po śniegu i dowiedzieć się jak odnajdywać ślady obecności zwierząt. Zajęcia prowadzili rodzice Kacpra Góreckiego oraz gościnnie Pani dr Agnieszka Chołuj. Dzieci same odnajdywały tropy i wspólnie określaliśmy jakie to zwierzę je zostawiło. Poznały też inne ślady, które zdradzają ich obecność. Największym powodzeniem cieszyły się różne kupy. Odkryliśmy, że w okolicy chodziły sarny, zające, dziki i łosie. Znaleźliśmy też żabę, kretowiska i legowisko dzika.
Do tego dzieci budowały ciepły i bezpieczny szałas, który będzie ich chronił w lesie przed zimnem, wiatrem czy deszczem.
Wycieczka zakończyła się ogniskiem z kiełbaskami.
Dziękujemy za pomoc w organizacji zajęć naszym prowadzącym – miłośnikom natury, którzy sądzą, że„ las jest jednym wielkim placem zabaw, a przyroda jest mądrą nauczycielką – cierpliwą, życzliwą, ale też nieubłaganą”.
Niebawem kolejne spotkanie z naturą…

Leave a comment