Rodzicielstwo bliskości- Kwietniowe Inspiracje

Drodzy Rodzice, nadal stawiamy na kreatywność i bliskość w rodzicielstwie i w przedszkolu, dlatego w kwietniu proponujemy, co warto razem zrobić, zobaczyć, przeczytać:

1. Zachęcamy do twórczej pracy plastycznej. Wystarczą: klej, wata, plastelina, farby lub bibuła. Tworząc wiosenną chmurę można opowiedzieć, jakie są rodzaje deszczu: mżawka, kapuśniaczek, ulewa czy oberwanie chmury. Fajnie jest też razem poobserwować niebo wiosną, które teraz nabiera pięknego błękitu a chmury przybierają różne kształty. Drzewo zaś można wylepić plasteliną i wykleić bibułą tak, jak rozkwitną już wkrótce drzewa w parku. Szablony do nabycia na tablicy ogłoszeń!

2. Do przeczytania polecamy serdecznie: pobudzające wyobraźnię „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek, opowiadające z uwagą o dziecięcych emocjach przygody Zlatka i Bezy z serii „Przygody w raju” Moni Nilsson. W bibliotece dostępna jest cała seria: „Najlepsi przyjaciele”, „Anioły, ciastka i wypadające zęby”, „Noc duchów”, „Najlepsze najgorsze urodziny” czy „Zlatko, Beza i złodziej”.

3. Na rynku czytelniczym jest dużo książek obrazkowych godnych uwagi, ale w które niestety trzeba zainwestować samemu. Takie książki, jak seria o każdej porze roku i historiach ludzi mieszkających w jednym mieście, bardzo pobudzają wyobraźnię, bo trzeba samemu opowiedzieć historię, która się toczy. Z drugiej strony dziecko ćwiczy spostrzegawczość, skupienie uwagi, umiejętność logicznego myślenia tak, by wypatrzyć wszelkie szczegóły i powiązać je w jeden ciąg wydarzeń. Zachęcamy do zaopatrzenia się w pozycje: „Wiosna na ulicy Czereśniowej”, „Rok w lesie”, „Miasteczko MamOko”.

4. Niedawno w przedszkolu gościły barwne postacie z opowiastek Beatrix Potter. Korzystając z tego, że dzieci zaprzyjaźniły się już z Królikiem Piotrusiem, warto może zabrać je do kina na film pt. „Piotruś Królik”. Nie jest to bajka animowana a raczej film familijny. W kinach od 12 kwietnia!

5. Z przyjemnością informujemy też, że już 14 kwietnia do kin trafi „Basia” – ekranizacja kultowej serii książek dla przedszkolaków!

6. Korzystajmy też razem ze spacerów, obserwacji przyrody, które są okazją do rozmowy a także zabawy jak za dawnych lat. Przypomnijmy sobie i pokażmy naszym dzieciom, jak się bawiliśmy na podwórku! Komu pamięć szwankuje, podpowiadamy różne gry i zabawy podwórkowe – kserokopie dostępne na tablicy ogłoszeń. Dobrej zabawy!

UDANYCH WEEKENDÓW!

Leave a comment