„Wiosna, wiosna, ach to Ty!”

23 marca nasze przedszkolaki ponownie zamieniły się w badaczy i miłośników przyrody i w ramach cyklicznych zajęć „Leśne dzieci” opuściły przedszkolne mury, zostawiły za sobą ławki i ściany, zamknęły drzwi i ruszyły na poszukiwania oznak wiosny w Rezerwacie Łuknajno.

Na początek, by tradycji stało się zadość – dzieci wraz z wychowawczyniami pożegnały zimę topiąc Marzannę, którą pięknie przygotowały – p. Gromko i p. Sowa. Ich przewodnikiem po rezerwacie był pan Grzegorz Górecki, który opowiadał im o pierwszych oznakach budzącej się do życia natury, uczył ich nasłuchiwać i rozpoznawać w terenie odgłosy ptaków: bogatki, sikorki, skowronka.

Dzieci wspięły się na wieżę widokową i udało się im nawet wypatrzeć klucz lecących dzikich gęsi. Najważniejsza dla naszych pociech była swoboda i ruch na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody. Odnalazły też zbudowany podczas ostatniej wyprawy szałas, który służył im i tym razem za wspaniałe miejsce zabawy.

Na zakończenie zdrowo dotlenione i zmęczone leśne dzieci spotkały się wokół ogniska i posiliły upieczoną tam kiełbaską. Uśmiechnięte rumiane buzie świadczyły o udanej wyprawie a nam przypominały buzie beztroskich literackich dzieci z Bullerbyn!